W trosce o wspólne bezpieczeństwo, spotkania w salonach odbywają się tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu

Mycie dużych przeszkleń

Mycie dużych przeszkleń

„A kto to będzie mył?!?”

„Ładne okna tylko jak je umyjesz?”

Posiadamy działkę, znajdujemy odpowiedniego architekta, zatwierdzamy projekt domu z architektonicznymi, wielkoformatowymi oknami. Realizujemy marzenia o własnym domu! Przychodzi fala ekscytacji, ale już na etapie projektu na papierze słyszymy magiczne słowa – „Tyle mycia”, „Jak to umyjesz..?!”, „Pomyśleliście o myciu szyb na wysokości?”…

Czy taki powód może spowodować, iż zmienimy nasz projekt? Na szczęście nie 🙂 Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, które pomogą nam przebrnąć przez nierówną walkę związaną z myciem okien. Począwszy od tradycyjnych metod, skończywszy na wyspecjalizowanych firmach.

MYCIE OKIEN NA WYSOKOŚCIACH

W naszej pracy spotykamy się bardzo często z całoszklanymi ścianami, przeszkleniami kilku piętrowymi czy świetlikami dachowymi. Wszystkie te konstrukcje łączy fakt, iż sięgają wysoko lub są na wysokościach. W normalnych warunkach ciężko do nich dotrzeć. Oczywiście można używać klasycznej drabiny, nawet bardzo wysokiej. Natomiast jest to praktyka niewygodna oraz niebezpieczna. Naprzeciw wychodzą nam teleskopowe drążki do mycia okien. Drążki są tak skonstruowane, aby woda nie ściekała nam po szybie oraz by na szybach nie było widocznych smug. Taka myjka zasysa brudną wodę. Dzięki temu nie ma potrzeby wycierania okien suchą szmatką. Na rynku są również myjki teleskopowe, które nie wymagają użycia prądu (woda nie jest zasysana do zbiorniczka).

SPECJALIŚCI OD MYCIA POWIERZCHNI SZKLANYCH

Nie należy się martwić, jeżeli własnoręczne mycie okien nie sprawia nam przyjemności, nie chcemy tego robić lub po prostu nie mamy na to czasu. Na rynku jest wiele firm, które nam w tym pomogą. W zależności od zakresu prac oraz lokalizacji – ceny takich usług mogą się różnić.

Profesjonalne firmy dysponują szeroką gamą sprzętów do mycia okien. Oprócz profesjonalnych teleskopów używane są także myjki parowe. Jest to mycie gorącą parą wodną pod dużym ciśnieniem. Ekipy sprzątające dysponują wszelkim sprzętem umożliwiającym dotarcie nawet do najtrudniejszych miejsc – acząwszy od drabin, rusztowań a skończywszy na wzwyżkach czy mini żurawiach. Plusem wybrania ekipy myjącej okna jest to, że specjaliści dobiorą odpowiednie detergenty (lub z nich zrezygnują), które nie zniszczą naszych okien.

CZY SZYBA MA ZNACZENIE?

Na etapie projektowania okien warto rozważyć odpowiedni dobór szkła. Wybrać takie, które będzie nam „pomagało” w dłuższym utrzymaniu czystości przeszkleń. Możemy dobrać szyby z powłoką samoczyszczącą. Takie szyby pokryte są powłoką z fotokatalicznego oraz hydrofilnego materiału. Jak działa taka powłoka? Pod wpływem promieni UV powłoka rozluźnia i kruszy cząsteczki brudu. Natomiast materiał hydrofilny sprawia, iż krople deszczu tworzą na szybie przeźroczystą warstwę. Dzięki temu brud ma utrudnione zadanie i trudniej jest mu przylgnąć do powierzchni szyby – wystarczy spłukać wodą i okna znów są czyste.

Nie bójmy się dużych przeszkleń. Architektoniczne okna pięknie wyglądają, pozwalają, by w pomieszczeniach było dużo naturalnego światła, w delikatny sposób izolują wnętrze domu od świata zewnętrznego. Mycie dużych szyb nie jest takie trudne i problematyczne jak się czasem o nim mówi.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…