W trosce o wspólne bezpieczeństwo, spotkania w salonach odbywają się tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu

Drzwi PIVOT

Drzwi PIVOT

Uwielbiamy okna. Specjalizujemy się w dużej, wielkoformatowej stolarce okiennej. Okna architektoniczne są ciekawym trendem w architekturze. Po projektach, które spływają do naszych Architektów i działu Obsługi Klienta, widzimy, iż Inwestorzy pokochali duże przeszklenia. Oprócz funkcji typowego okna dostajemy piękny design, nowoczesne rozwiązania i mnóstwo światła naturalnego wewnątrz budynku.

Wielokrotnie dostajemy pytania o to, czy można u nas zamówić osłony na okna czy drzwi wejściowe. Oczywiście! O metodach zaciemnienia wielkoformatowych okien napiszemy w innym wpisie 😉 A co z drzwiami wejściowymi? Wiemy, że drzwi są bardzo ważnym elementem całego domu. W końcu zapraszają do środka gości i domowników. Są pierwszym elementem, jaki zobaczymy z bliska, co czyni je najbardziej reprezentatywnym elementem stolarki otworowej w obiekcie. Od lat zwracamy uwagę na to, jak drzwi wyglądają (oczywiście muszą spełniać podstawowe funkcje: muszą być bezpieczne, wytrzymałe, chronić przed włamaniem itp.). Wielu Inwestorów i Architektów marzyło o spektakularnych drzwiach wejściowych. Na szczęście mamy na to rozwiązanie 😉

DRZWI Z EFEKTEM „WOW”

Drzwi wejściowe Pivot. Niesamowite, nowoczesne, olbrzymie drzwi. Drzwi pivotowe to bardzo duże konstrukcje drzwiowe. Te potężne drzwi pozwalają stworzyć spektakularny efekt na wejściu. Pierwszą myślą, jaka może przyjść do głowy (oprócz efektu „wow”!), jest pytanie – czy takie drzwi są funkcjonalne? Czy da się je w łatwy sposób otworzyć?

Oto kilka faktów związanych z drzwiami typu PIVOT. Na rynku znajdziemy różnych producentów tego typu drzwi. W zależności od producenta – zakres wielkości może się nieznacznie różnić. Materiały wykończenia takich drzwi również może być różny. Możemy zastosować drzwi z przyświetlami; całoszklane; wykonać je z paneli drewnianych czy metalowych, drewnopodobnych, spieku kwarcowego, płyty HPL; uzyskać jednolity lub strukturalny efekt; dobrać odpowiedni kolor. Możliwości i kombinacji jest naprawdę wiele. Wielu Inwestorów jest zaskoczona mnogością możliwości wyboru – a wszystko to po to, by zaprojektować drzwi marzeń <3

CZY DUŻE DRZWI MOGĄ BYĆ LEKKIE?

Z założenia drzwi Pivot są duże. Jest to połączenie nowoczesności i pięknego designu. Co to znaczy, że drzwi są duże, spektakularne, masywne?

Ich możliwy wymiar to AŻ 2 m szerokości i 4 m wysokości! A do tego dodatkowo mogą być powiększone o elementy stałe lub przeszklenia. Dopuszczalna waga skrzydła to AŻ 500 kg (TAK, pół tony!)! Utrzymanie takiego ciężaru pozwala nam na dobranie takiego wykończenia, o jakim marzyliśmy. Skrzydła drzwiowe są dwustronne. Co to oznacza? Mamy możliwość zamontowania drzwi, które są otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz. Wydawałoby się, że drzwi o takiej masie będą ciężkie w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Dzięki temu, że są to drzwi aluminiowe, a ich oś obrotu jest przesunięta (w standardowych drzwiach zawiasy umiejscowione są na mocowaniach bocznych). Niemożliwe? Niemożliwe stało się realne!

Dodatkową zaletą drzwi pivotowych jest cały szereg doposażenia, jakiego możemy użyć. Nowoczesne klamki czy pochwyty, czytnik linii papilarnych lub bluetooth (możemy zapomnieć o kluczach), oświetlenie led – nawet w drzwiach wejściowych mogą być nowe technologie!

Ich monumentalizm najlepiej widać na żywo. Chcielibyście zobaczyć takie drzwi? Zapraszamy do naszych salonów. Oprócz wizualnych doznań będziecie mogli porozmawiać z naszymi Doradcami – porozmawiają, doradzą i poczęstują kawą 🙂

Pozdrawiamy,

Zespół MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę..